Háj - Cuketové hody v Domově Háj (29. 3. 2017)


Obyvatelé našeho Domova se připravují na proces transformace, který jim umožní více se začlenit do běžného života. Podstatnou dovedností je i umět si uvařit a právě tyto schopnosti rozvíjí klienti za pomoci projektu Umíme si uvařit, aneb scukněme se s cuketou, čili cuketové hody. Poslední březnovou středu projekt vyvrcholil přípravou několika pokrmů, které nakonec složily celé téměř profesionální menu.

Klienti Domova Háj celý program vtipně zahájili písní Cukety jdou, následně se rozdělili do pěti skupin a každá z nich připravovala jeden pokrm. Cuketové hranolky s česnekem a parmazánem představovaly předkrm, polévka byla cuketová s opečenými krutóny a sýrem, hlavní chod se podával v podobě cuketových karbanátků se šťouchanými brambory, nechyběl zákusek – cuketový dort s tvarohovým krémem a k tomu všemu se podávala limonáda z cuketové šťávy, jejíž tvůrci získali pěkný dárek.

Porota, ve které zasedli např. zástupci Kraje Vysočina v čele s náměstkem hejtmana Petrem Fraňkem, místostarostka Ledče nad Sázavou Hana Horáková, starosta Vilémovic Václav Vacek a také ředitelka SVOŠS Jihlava Marcela Křivánková, neměla jednoduchý úkol. Až závěrečné losování rozhodlo o tom, že absolutním vítězem realizovaných receptů se stal tým, který připravil osvěžující cuketovou limonádu.

Klienti Domova připravovali svá menu za podpory pracovníků organizace v rámci nácviku samostatnosti a schopnosti naučit se vařit ze zdravých surovin. Součástí akce se stala i ukázka přípravy stolování a nácviku slavnostního prostření stolu. V rámci doprovodného programu si mohli všichni návštěvníci prohlédnout všechny prostory Domova Háj a nahlédnout do rukodělné dílny, ve které se danou chvíli vyráběly kroužky na ubrousky.

Projekt studentek druhého ročníku dálkového studia SVOŠS Jihlava oboru sociální péče cuketovými hody nekončí, naopak bude pokračovat ve vytvoření kuchařky se všemi shromážděnými recepty, které přivezli hosté a návštěvníci akce i přátelé domova. „Důležité je, aby byly recepty jednoduché, ideálně pro šestičlennou domácnost našich klientů a také složené ze surovin, které jsme si schopni na zahrádkách vypěstovat,“ vysvětlila na závěr ředitelka domova Dana Pajerová.