Háj - Přijďte k nám na návštěvu (5. 10. 2016)


Pozvání na návštěvu dostávají lidé často, ale pozvání na návštěvu, na které si namalujete židli, se tak často neopakuje. Tento origiální nápad dostali naši pracovníci a k pozvání na návštěvu připojili dovětek "Přijďte se k nám posadit". Akce se uskutečnila ve středu 5. října a zúčastnilo se jí na padesát zájemců.

Každá skupina dostala k dispozici jednu dřevěnou židli, která byla pro všechny stejně natřená na žlutou barvu. Soutěžní družstva měla za úkol tuto židli libovolným způsobem namalovat.

Na prvním místě skončila židlička namalovaná uživateli centra sociálních služeb Petrklíč, kteří ji pomalovali slunečnicemi. Druhé místo získal Domov Jeřabina se svojí židlí s vtipně nakreslenou kočkou ze všech stran. Uživatelé komunitního bydlení Háj obsadili třetí příčku s domečky, do kterých se budou za pár let stěhovat všichni obyvatelé Domova Háj v rámci procesu transformace sociálních služeb kraje Vysočina.
Všechny výtvory si je možné rohlédnout v kavárně Kovárna v Ledči nad Sázavou. Následně poputují na Krajský úřad Kraje Vysočina v Jihlavě, kde se v příštím roce uskuteční výstava s názvem "Přijďte k nám na návštěvu".

Po celý den se v Domově Háj konal den otevřených dveří a všichni návštěvníci si mohli prohlédnout celý domov i s přilehlým venkovním areálem. Jsme rádi, že naši společnou snahu přišli podpořit i zástupci měst Ledče a Světlé nad Sázavou.

Těší nás, že den otevřených dveří v Domově Háj využil i starosta sousední obce Vilémovice Václav Vacek. Zvláštní poděkování patří paní Táně Křížové z Odboru sociálních věcí Kraje Vysočina. Těšíme se na další podobná setkání.