Domov Háj - plánované změny

V Domově Háj bude v poměrně blízké budoucnosti realizována změna dosavadního způsobu poskytování služeb, tzv. transformace. Všeobecně se dá říci, že transformace sociálních služeb je dlouhodobý proces. Níže se Vám budu snažit chystanou změnu prostřednictvím často kladených otázek přiblížit.

Znamená transformace rušení služeb pro lidi s postižením?

NE - služby nejsou rušeny, jedná se o změnu způsobu a podmínek jejich poskytování. Většina lidí se z velkého ústavu přestěhuje do běžných bytů nebo rodinných domů, kde jim bude zajištěna potřebná podpora.

Kde budou služby poskytovány?

Bydlení v Domově Háj by měly nahradit služby komunitního typu (služby v běžných domácnostech), v obcích Ledeč n. S., Světlá n. S., Havlíčkův Brod, Chotěboř a Golčův Jeníkov. Díky transformaci Domova Háj se tak zvýší nejen kvalita ale také dostupnost běžného bydlení a podpory pro dospělé osoby s postižením na území Kraje Vysočina.

Jak dlouho bude změna probíhat?

Uskutečnění naplánovaných změn by mělo být realizováno v letech 2016 až 2020.

Jak bude transformace financována?

Celý proces je možné realizovat díky finančním prostředkům z Integrovaného operačního programu, z evropských fondů a ze státního rozpočtu České republiky. Neinvestiční prostředky budou určeny např. na vzdělávání a rozvoj personálu v přímé péči a osob, které jsou do transformačního procesu na různých úrovních zapojeny. Investiční prostředky budou sloužit především k  nákupu nebo výstavbě vhodných objektů.

Pokud by Vás zajímaly další informace týkající se změn v Domově Háj, můžete se obrátit na pracovníky Domova nebo zašlete svůj dotaz na emailovou adresu Filgasova@domovhaj.cz. Na Vaše dotazy rádi odpovíme.

Mgr. Pavlína Dvořáková, sociální pracovnice

 

   V budově bývalého městského úřadu se ve dnech 17. - 18. 3. konala prodejní výstava našich výrobků. K vidění a koupi byly nejrůznější výrobky našich terapeutických dílen. Děkujeme všem, kteří nás svou návštěvou podpořili, a umožnili zažít radost z úspěšného prodeje. Těšíme se na další podobné setkání.

 

PRODEJNÍ VELIKONOČNÍ VÝSTAVA

   Klienti Domova Háj uspořádali v Ledči tradiční prodejní výstavu. Návštěvníci si mohli zakoupit krásně pletenou pomlázku z vrbových proutků, různé hrnečky, košíčky, vybrat si mohli z velkého množství i velikonoční výzdobu, ale také třeba krmítko pro ptactvo. Za milé prostředí a hezké dárky děkuje Jiří Sladkovský (viz foto).

 

        

(Ledečský zpravodaj, duben 2016)